• Pon - Pt 9:30 - 21:30

  • ul. Romana Dmowskiego 124 lok 6, Poznań

Wypalenie zawodowe / satysfakcja z pracy


Przyjmuje się, że wypalenie zawodowe to stan emocjonalnego, psychicznego i fizycznego wyczerpania spowodowanego długotrwałym i intensywnym stresem w pracy. Stan ten charakteryzuje się uczuciem zmęczenia, cynizmu, utratą motywacji i spadkiem efektywności. Można je również ując w kategorie społeczne, behawioralne i poznawcze co pozwala na inny sposób eksploracji tego stanu.

obraz prezentujący osobę wypaloną zawodowo

Głównym celem naszych spotkań będzie zbudowanie w Tobie zasobów potrzebnych w zrozumieniu i mitygacji przyczyn wypalenia, poprzez strategie kierowane na odzyskanie energii, przywrócenie pasji w działaniu oraz równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.


Co może się wydarzyć podczas sesji?

Jeśli to Twoje pierwsze spotkaniez psychologiem możesz czuć niepokój przed tym, co się stanie. To uczucie jest bardzo powszechne. Z drugiej strony może też pojawić się ciekawość lub niecierpliwość co może świadczyć o silnej motywacji do podjęcia pracy w kierunku zmiany.

Co warto zrobić przed spotkaniem

Przed pierwszym spotkaniem warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami i celami, jakie chcesz osiągnąć dzięki poradzie psychologicznej. Przygotować listę tematów lub pytań, którym są dla Ciebie ważne. Nie są to działania wymagane jednak mogą dać więcej niże na pierwszy rzut oka się wydaje. Poza tym proponuję:

  • Zastanów się nad swoimi obecnymi obciążeniami w pracy i w domu.

  • Pomyśl jak Twoje obecne obowiązki wpływają na Twoje samopoczucie.

  • Podsumuj jak sprawdzają się Twoje strategie na utrzymanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz upewnić się czy wybór moich usług jest właściwym rozwiązanie proponuję bezpłatną konsultację online, która daje możliwość weryfikacji dopasowania mojej oferty do Twoich potrzeb.


Co wskazuje na to, że mierzysz się z wypaleniem zawodowym:

Czujesz stałe zmęczenie i brak satysfakcji z pracy

Jeśli większość dni w pracy jest dla Ciebie coraz większym wyzwaniem, a poczucie spełnienia zawodowego zanika. Myślisz o zmianie jednak nie masz na nią siły i pomysłu.

Doświadczasz objawów fizycznych i emocjonalnych wypalenia

Takie symptomy jak bóle głowy, problemy z koncentracją, drażliwość czy niechęć do współpracowników mogą wskazywać na wypalenie.

Brakuje Tobie równowagi między pracą a życiem prywatnym

Gdy trudności z zachowaniem tej równowagi negatywnie wpływają na Twoje życie osobiste/zawodowe i nie wiesz jak przerwać ten błędny krąg.