• Pon - Pt 9:30 - 21:30

  • ul. Romana Dmowskiego 124 lok 6, Poznań

Rozmowy, które zmieniają życie - psycholog Poznań


W życiu każdego z nas zdarzają się momenty, gdy czujemy się przytłoczeni, pojawiają się pytania na, które ciężko znaleźć odpowiedź lub po prostu potrzebujemy wsparcia w podjęciu ważnej decyzji. Czasem trudno jest nam dostrzec drogę wyjścia z sytuacji, które nas spotykają. Porada psychologiczna jest odpowiedzią na te potrzeby.

Pracuję w duchu psychologii pozytywnej, koncentrując się na odnajdywaniu i promowaniu pozytywnych aspektów życia, takich jak szczęście, dobrostan czy poczucie sensu. Stawiam sobie za cel wzmacnianie tych aspektów Twojej osobowości i umiejętności, które przyczyniają się do osiągania większego zadowolenia i pełni życia.

Osoba psychologa z Poznania

Dzięki wsparciu doświadczonego psychologa podczas sesji stacjonarnych lub online, możesz lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje i myśli, a także odkryć skuteczne sposoby radzenia sobie z wyzwaniami codzienności.


Z czym i jak możemy pracować?

Moją praktykę polecam osobom, które poszukują porady i wzmocnienia w następujących kwestiach:

Aktualizacja poczucia własnej wartości - jeśli odczuwasz niepewność, brak wiary we własne możliwości czy niewystarczalność w stosunku do siebie czy otoczenia.

Counselling - w przypadku gdy dręczy Cię dziwne uczucie, że coś nie do końca jest tak jak powinno i chcesz to uchwycić.

Motywacja - gdy mało co wydaje się być wystarczająco interesujące lub ważne, aby podjąć działanie.

Przeciwności życiowe - przekształć wyzwania w możliwości. Znajdź sens w trudnych doświadczeniach.

Relacje - wzmacnianie więzi emocjonalnych i rozwiązywanie konfliktów w związkach intymnych i nie tylko.

Samotność - skąd się wzięła i co zrobić by zmienić (lub nie) ten stan rzeczy.

Wypalenie zawodowe / brak satysfakcji z pracy - nawet najmniejszy problem powoduje skrajne emocje? Współpracownicy są denerwujący? Praca jest nudna i żmudna?

Well-being, dobrostan, szczęście - masz poczucie, że odczuwany poziom zadowolenia z życia jest zbyt niski?

Zarządzanie emocjami - techniki i strategie rozpoznania, zrozumienia i dobrego wykorzystania emocji własnych i innych ludzi.

Co może się wydarzyć podczas sesji?

Jeśli to Twoje pierwsze spotkaniez psychologiem możesz czuć niepokój przed tym, co się stanie. To uczucie jest bardzo powszechne. Z drugiej strony może też pojawić się ciekawość lub niecierpliwość co może świadczyć o silnej motywacji do podjęcia działania.

Jak będziemy pracować - rozmowy i ćwiczenia, które bęziemy wykonywali podczas spotkań będą podstawą dla doboru dalszych technik i aktywności, które mogą stać się częścią Twojej nowej codzienności. Od ćwiczeń wdzięczności, przez praktyki mindfulness, po narzędzia do budowania pozytywnego myślenia czy odkrywania siebie przez metafory – wszystko to, aby wesprzeć Twój rozwój ws najbardziej skuteczny sposób. Dbam o to, aby tempo pracy było dopasowane do Twoich możliwości i aktualnej sytuacji.

Co warto zrobić przed spotkaniem

Przed pierwszym spotkaniem warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami i celami, jakie chcesz osiągnąć dzięki poradzie psychologicznej. Przygotować listę tematów lub pytań, które są dla Ciebie ważne. Nie są to działania wymagane, jednak mogą dać więcej niż na pierwszy rzut oka się wydaje. Poza tym proponuję:

  • Przygotwać krótki opis sytuacji, która skłoniła Cię do szukania wsparcia.

  • Zastanowić się nad Twoim dotychczasowym podejściem do sytuacji, stanu czy problemu jaki chcesz byśmy wspólnie zaadresowali.

  • Pomyśleć jakich zmian oczekujesz lub co ma być rezultatem naszych wspólnych aktywności.

  • Przypomnieć sobie Twoje doświadczenia z wcześniejszymi formami wsparcia (jeśli takie były) i co z nich wyniknęło.

Pamiętaj proszę, że możemy spotkać się w gabinecie w Poznaniu jak i podczas sesji online. Forma kontaktu powinna być dopasowana do Twoich preferencji i zapewniać Tobie poczucie bezpieczeństwa.


Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz upewnić się czy wybór moich usług jest właściwym rozwiązaniem proponuję bezpłatną konsultację online.


Kiedy warto umówić sesję?

Różnorodne potrzeby, których nie możesz nazwać konkretnie

Moi klienci przychodzą do mnie z szerokim spektrum doświadczeń. Niektórzy mogą czuć się przytłoczeni codziennym stresem i trudnościami w znalezieniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym inni potrzebują skonsultować wyzwania przed, którymi stają. Każda historia jest unikalna, a ja jestem tutaj, by wsłuchać się w Twoje potrzeby i wspólnie je dookreślić oraz pracować nad znalezieniem najlepszych rozwiązań.

Zmiana

Życie jest pełne zmian i wyzwań, które często popychają nas do poszukiwania nowych dróg i rozwiązań. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z życiowymi przeszkodami, szukasz nowych sposobów na poprawę dobrostanu, czy po prostu pragniesz osobistego rozwoju, sesja z psychologiem tworzy przestrzeń, gdzie można bezpiecznie odkrywać i eksplorować te potrzeby. Zajmuję się wsparciem na każdym etapie tej podróży, oferując narzędzia i perspektywy, które mogą przyczynić się do realizacji pożądanej zmiany.

Potrzeba rozwoju

Rozwój osobisty jest nieustającym procesem, który obejmuje samoświadomość, samoakceptację i ciągłe dążenie do samodoskonalenia. Moja propozycja porad psychologicznych skierowana jest do tych, którzy pragną głębiej zrozumieć siebie i swoje miejsce w świecie w oparciu o kanon psychologii pozytywnej. Poprzez wspieranie samorozwoju, dostarczam narzędzia i wsparcie, które pomagają w dążeniu do osiągnięcia pełni potencjału. Pomagam Ci również w budowaniu silniejszego 'ja', lepszych relacji z innymi oraz bardziej satysfakcjonującego życia


Lokalizacja gabinetu psychologicznego w Poznaniu