• Pon - Pt 9:30 - 21:30

  • ul. Romana Dmowskiego 124 lok 6, Poznań

Psycholog - partner na ścieżce do dobrego życia


Jestem zwolennikiem metod pracy skoncentrowanych na osobie, rozwiniętych przez Carla Rogersa w latach 30. i 40. XX wieku. Pozwalam sobie na ich stałą aktualizację o nowoczesne formy aktywności poparte dowodami naukowymi, które mogą mieć pozytywny wpływ na ich wyniki. Moją praktykę opieram na budowaniu głębokiej relacji, której celem jest wyposażenie Ciebie w świadomość faktu, że posiadasz wewnętrzne zasoby do samopomocy i rozwoju. Można powiedzieć, że stawiam Cię w centrum świata a moim zadaniem jest wsparcie w odkrywaniu wspomnianych zasobów, utrzymana w klimacie pełnym autentyczności, bezwarunkowego uznania i empatii.

Uważam, że prawdziwa pomoc nie polega na dostarczaniu gotowych rozwiązań, ale na umożliwieniu głębszego zrozumienia siebie i swoich procesów wewnętrznych. Podczas naszych spotkań świadomie rezygnuję z roli eksperta i odrzucam autorytatywne metody, stając się partnerem w rozmowie, doświadczaniu emocji i poszukiwaniu rozwiązań. Koncentruję się na byciu obecnym i wrażliwym na Twoje przeżycia, starając się dobrać optymalne techniki pracy bądź informacje potrzebne Tobie na drodze do dobrego życia.

Nie prowadzę psychoterapii – jestem partnerem, doradcą, empatycznym rozmówcą, który słucha, wspiera i towarzyszy na ścieżce stawania się sobą.

Kim jestem

Mam na imię Jakub i mam 44 lata. Aby dopełnić obraz formalny mojej osoby, napiszę, że uzyskałem dyplom magistra psychologii dzięki ofercie edukacyjnej Uniwersytetu SWPS. Wiedzę z zakresu psychologii pozytywnej, nowoczesnych form wsparcia oraz ich źródeł oraz filozofii pozyskiwałem i nadal pozyskuję, korzystając z propozycji takich uczelni jak m.in. Uniwersytet Stanforda czy Uniwersytet Harvarda oraz od specjalistów-dydaktyków, których ofertę rozpoznaję jako użyteczną, jakościową i motywującą. Jestem członkiem IPPA (International Positive Psychology Association). Prowadzę własne projekty badawczo-rozwojowe, które łączą możliwości technologii w postaci aplikacji mobilnych i internetowych wspartych uczeniem maszynowym ze światem psychologii, a dokładniej z kwestiami wypalenia zawodowego i osobowości.


Skoro formalny opis mamy już za sobą, pozwolę sobie na bardziej ludzkie i otwarte przedstawienie mojej osoby. Od 15 lat pracuję z ludźmi i dla ludzi. Jestem ojcem trójki dzieci, co jest dla mnie źródłem radości i satysfakcji. Moja żona jest dla mnie wzorem do naśladowania i dopełnia mnie w wielu aspektach życia. Wierzę w ludzi i ich potencjał, zawsze starając się patrzeć na każdą sprawę z różnych perspektyw. Zdaję sobie sprawę, że życie to nie tylko piękne chwile. Są też te mniej przyjemne, ale uczestnictwo w nich może budować poczucie tego, kim jesteśmy i jakimi możemy być ludźmi, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Mam za sobą drogę stawania się sobą i jestem pełen wdzięczności dla tych, którzy mi w tym pomogli i... nadal pomagają :-)

#

Kilka słów o naszej wspólnej pracy

Forma mojej praktyki i podejście do relacji z Tobą wynikają z dwóch czynników. Po pierwsze, z wiedzy, którą posiadam, a po drugie, z moich indywidualnych cech, które wpływają na sposób, w jaki angażuję się w nasze wspólne działania. Co to oznacza:

  • Poprzez otwartość i autentyczność, chcę otworzyć dla Ciebie przestrzeń w której możesz swobodnie wyrażać swoje myśli i uczucia

  • Nie-dyrektywne podejście będące odzwierciedleniem mojego przekonania, że posiadasz wewnętrzne zasoby i zdolności potrzebne do rozwoju i samopomocy.

  • Dobieram techniki i narzędzia, które moim zdaniem najlepiej odpowiadają Twoim unikalnym potrzebom i okolicznościom towarzyszącym.


Zaczynamy? Zaplanuj spotkanie.

Co psychologia może zrobić dla Ciebie?

Psychologia to twoje okno na lepsze zrozumienie siebie i otaczającego cię świata. Daje Tobie narzędzia, dzięki którym możesz nie tylko poznać głębię swoich emocji, myśli i zachowań, ale również zarządzać nimi w sposób, który poprawi jakość twojego życia. Wyobraź sobie, że możesz skuteczniej radzić sobie ze stresem i lękiem, budować zdrowe i satysfakcjonujące relacje z innymi, a także stawiać czoła życiowym wyzwaniom z odwagą i optymizmem.


Psychologia wspiera rozwój osobisty i zawodowy, pomagając odkryć twoje mocne strony i obszary, w których możesz się jeszcze rozwijać. Jest jak przewodnik, który pomaga przezwyciężaniu trudności, zarówno tych dużych, jak i mniejszych, ucząc Cię, jak budować odporność emocjonalną i czerpać radość z życia każdego dnia.


Spotkanie z psychologią może pomóc Tobie wrócić na ścieżkę dobrostanu i szczęścia. Jest też nieocenionym źródłem wiedzy na temat zdrowego stylu życia, dzięki czemu możesz lepiej zadbać o Siebie i bliskich zarówno fizycznie, jak i psychicznie.


Warto poznać ją bliżej jeśli zechcesz lepiej zrozumieć mechanizmy uczenia się, co jest kluczowe dla efektywnego zdobywania wiedzy i umiejętności. To wiedza, która pomaga w budowaniu zdrowych relacji, zarządzaniu konfliktami i negocjacjach, czyli umiejętnościach niezbędnych w każdej sferze życia.


W sercu psychologii leży również troska o Twój dobrostan. To dziedzina, która pokazuje, jak ważne jest, abyś czuł się dobrze ze sobą i swoim życiem. Psychologia dostarcza narzędzi do budowania silnego fundamentu dobrego samopoczucia, zachęcając do praktyk takich jak mindfulness, wdzięczność i akceptacja siebie. Poprzez zrozumienie tego, co naprawdę wpływa na Twoje poczucie szczęścia i zadowolenia, psychologia pomaga kształtować codzienne nawyki i decyzje, które prowadzą do głębszego, bardziej trwałego poczucia spełnienia.


Oczywiście perspektywy są o wiele szersze. Na zakończenie tej krótkiej prezentacji podzielę się z Tobą myślą jednego z moich ulubionych autorów, która niejako spina klamrą akceptacji to czym jest psychologia dla mnie i może stać się dla Ciebie.

Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy zaakceptuję siebie takim, jakim jestem, mogę się zmienić.

Carl Rogers


Do zobaczenia.

Kuba